Wokół rynku za Mędrcami

Roman Tomczak Roman Tomczak

dodane 06.01.2018 18:02

Cztery scenki z historii narodzin Jezusa Chrystusa, odegrane przez dzieci i podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej, skradły serca mieszkańców Lwówka Śl.

Wokół rynku za Mędrcami W Lwówku Śl. trzej królowie dumnie zasiadali najpierw w farnym prezbiterium. Roman Tomczak /Foto Gość

Uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczęła się tutaj, jak prawie w całej Polsce, od Mszy św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Po obu stronach ołtarza wspaniale prezentowały się wystawy prac lwóweckich dzieci - świąteczne obrazki z masy solnej oraz bożonarodzeniowe szopki.

W prezbiterium, obok księży celebransów i służby liturgicznej, z godnością wypisaną na twarzach zasiedli trzej mędrcy ze wschodu.

Po Eucharystii to oni kroczyli w centrum orszaku, zmierzającego do kolejnych scenek z narodzin Jezusa Chrystusa, choć korowód wiedli wojskowym szykiem członkowie lwóweckiego oddziału młodzieżowej organizacji proobronnej "Strzelec".

Scenki, pieczołowicie przygotowane przez nauczycieli i z pasją odegrane przez uczniów, przygotowano w czterech miejscach lwóweckiego rynku. Ostatnią, ze żłóbkiem Pańskim, Maryją, Józefem i aniołami, odegrali podopieczni lwóweckiego Warsztatu Terapii Zajęciowej, działającego pod auspicjami legnickiej Caritas.


KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

Szczegóły w niedzielę o 17.00.