Wolontariusze Roku

Roman Tomczak Roman Tomczak

publikacja 15.12.2017 15:00

Kilkadziesiąt osób zostało wyróżnionych przez władze samorządowe za bezinteresowną pracę na rzecz innych. Nagrody przyznano z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Wolontariusze Roku W wolontariat zaangażowanych jest w gminie 18 proc. młodzieży szkolnej Roman Tomczak /Foto Gość

W gali podsumowującej działania podejmowane w mijającym roku wzięli udział m.in. uczniowie i nauczyciele polkowickich szkół, przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm i mieszkańcy miasta.

Najbardziej przedsiębiorczym i pracowitym przyznano tytuły Wolontariusza Roku. Gmina Polkowice od lat przywiązuje wielką wagę do promocji działań wolontariackich. Mówił o tym podczas gali Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic. – Mam nadzieje, że w każdym z nas drzemie wolontariusz. Dziś chcemy podziękować tym, dla których bezinteresowna pomoc to nie tylko chęci, ale także działanie, i to działanie niezwykle skuteczne. A czasami nie jest to łatwe, zwłaszcza przez świętami Bożego Narodzenia, kiedy wolontariusze mają bardzo dużo pracy, bo wiele jest osób, które szczególnie wtedy potrzebują pomocy – mówił.

Kandydatów do wyróżnień w kilku kategoriach kapituła nagrody wybierała spośród nadesłanych przez mieszkańców propozycji. Najwięcej wyróżnień i nagród trafiło do uczniów i nauczycieli polkowickich szkół.