Bóg z pięciolinii

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

publikacja 12.12.2017 15:42

Altówka, gitara, klawisze i perkusja miały licealistom przybliżyć Boga...

Bóg z pięciolinii Koncert zespołu Semen Jędrzej Rams /Foto Gość

W sali gimnastycznej VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy we wtorek 12 grudnia odbył się koncert ewangelizacyjny dla uczniów tej szkoły. Na scenie pojawili się członkowie zespołu Semen. Składa się on z pięciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

Szkoła znajduje się na terenie parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Os. Piekary. W niej na rocznej praktyce duszpasterskiej jest diakon Mateusz Maleńczuk, wokalista Semenu.

- Impulsem dla koncertu był niedawny kongres nowej ewangelizacji na Jasnej Górze, w którym brałem udział - mówi ks. dk. Mateusz Maleńczuk. - Stwierdziłem, że koncert to taki moment, w którym można młodzieży powiedzieć o miłości Pana Boga. Chcemy, by młodzi posłuchali i odkrywali, co Pan ma im do powiedzenia. Chcemy też pokazać, że księża to normalni ludzie. Mamy swoje pasje, w tym grę na instrumentach. Że przez muzykę potrafimy pogodzić coś, co wydaje się świeckie, z tym, co wydaje się tylko Boże czyli przesłaniem Ewangelii - tłumaczy diakon.

Zespół Semen w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Legnickiej istnieje prawie od początku istnienia tej instytucji, czyli od ćwierć wieku. Obecnie w jego składzie są: wokal: Mateusz Maleńczuk, Adrian Sielicki, gitara akustyczna - Szymon Opała, altówka - Artur Jaguszczak, klawisze - Mateusz Nawrot oraz perkusja i instrumenty perkusyjne - Przemysław Rogusz.

12.12.2017 r., Koncert Semen
Jędrzej Rams