Nowi alumni w seminarium

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

publikacja 10.10.2016 17:00

Rozpoczął się kolejny rok nauki i wzrastania w wierze w legnickim Domu Ziarna.

Nowi alumni w seminarium Nowi alumni Jędrzej Rams /Foto Gość

W poniedziałek 10 października rozpoczął się 24. rok akademicki Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej. Uroczystą inaugurację rozpoczęła Eucharystia w seminaryjnej kaplicy.

Po niej wspólnota przełożonych i kleryków, władz kościelnych i przedstawicieli władz świeckich spotkała się w auli, gdzie m.in. wysłuchano wykładu ks. prof. Waldemara Chrostowskiego. 8 nowych kleryków otrzymało indeksy Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu i stało się jego studentami.

- Jesteśmy już po tygodniowych rekolekcjach w Szklarskiej Porębie. To było ciekawe doświadczenie ciszy i zostawienia hałasu świata za sobą – mówi Mikołaj Kot, świeżo upieczony alumn. – Myślę, że to jeszcze nie jest wymarzona chwila. Nią będzie dopiero chwila święceń. Czeka nas długa droga. Musimy się nauczyć bardzo wielu rzeczy. Przede wszystkim jednak musimy odnaleźć i doświadczyć żyjącego Jezusa - dodaje.

Uroczystość inauguracji była też okazją do złożenia przysięgi przez trzech nowych wykładowców (ks. Jacka Woleńskiego, ks. Mariusza Habiniaka i ks. Tomaszka Kołodzieja), a także wręczenia nagród najlepszym studentom za wyniki w poprzednim roku akademickim.