Toczy się śniegowa kula

Roman Tomczak

|

Gość Legnicki 25/2016

publikacja 16.06.2016 00:00

Bolesławiec był gospodarzem jednodniowych rekolekcji, które były zaproszeniem i przygotowaniem do wydarzeń w Legnickim Polu.

Takie rekolekcje odbyły się już po raz 13. Takie rekolekcje odbyły się już po raz 13.
Roman Tomczak /Foto Gość

W tej edycji Małych Spotkań Młodych uczestniczyła głównie młodzież dekanatu bolesławieckiego, a odbyły się one w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jak mówi ks. Janusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży i kościelny asystent KSM diecezji legnickiej, te spotkania to jakby „śniegowa kula”.

– Małe Spotkania Młodych mają za zadanie m.in. zaprosić i przygotowywać naszą młodzież do corocznego Spotkania Młodych. To jedna z najstarszych inicjatyw diecezjalnych skierowanych do młodzieży oraz centralny punkt formacji duchowej Duszpasterstwa Młodzieży – wyjaśnia. W tym roku diecezjalne Spotkanie Młodych odbędzie się już po raz 23. Tak jak w roku ubiegłym, młodzi spotkają się w Legnickim Polu. Małych Spotkań Młodych odbyło się do tej pory 13. To zorganizowane w Bolesławcu miało charakter lokalny, choć uczestniczyła w nim także młodzież ze Zgorzelca, Jeleniej Góry czy Legnicy. W programie spotkania znalazła się Msza św., a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Później wszyscy przenieśli się do sali Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”. Na scenie wystąpił dla nich duet Wyrwani z Niewoli, znany ze swojej hiphopowej twórczości ewangeliza- cyjnej.