Dzień Dziecka z Caritas

Jedrzej Rams

publikacja 02.06.2016 20:41

Kilka tysięcy dzieci bawiło się w wielkiej zabawie w parku Miejskim.

Dzień Dziecka z Caritas VI Bieg Papieski w 19. rocznicę pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Legnicy Jędrzej Rams /Foto Gość

Caritas Diecezji Legnickiej nie zawiodła. Kilka tysięcy dzieci bawiło się 2 czerwca w legnickim parku Miejskim w ramach Dnia Dziecka. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w katedrze, której przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski.

A w parku na dzieci czekały potem dmuchane zjeżdżalnie, posiłki przygotowane przez caritasowy Zakład Aktywizacji Zawodowej "Rosa" w Jeleniej Górze, paczki od sponsora Jeronimo Martins, malowanie twarzy, gry i zabawy, minipokazy artystyczne, koncerty, pokazy służb mundurowych.

- Reprezentujemy Szkołę Podstawową nr 10, Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych oraz Gimnazjum nr 3. Większość z przyjezdnych dzieci należy do Eucharystycznego Ruchu Młodych. Działamy na rzecz bliźnich. Chcieliśmy też, by dzieci zobaczyły, jak można się dobrze bawić, żeby zobaczyły inną lokalność, a także rzeszę ludzi wierzących w Chrystusa - mówi Anna Pierunek z Jeleniej Góry.

Ważnym punktem Dnia Dziecka był VI Bieg Papieski, współorganizowany przez parafię pw. św. Jadwigi Śląskiej oraz legnicki OSiR. W końcu zabawa odbywała się 2 czerwca, w 19. rocznicę pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Legnicy. Łatwo obliczyć, że było to w 1997 roku, stąd pomysł organizatorów, by główny bieg miał właśnie dystans 1997 metrów.

- To było jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu, ale i w historii tego miasta. Ilekroć w komitecie organizacyjnym rozpoczynamy przygotowania do kolejnej edycji biegu, zastanawiamy się nad priorytetami. Najważniejszym ciągle pozostają dzieci i młodzież. Nie nastawiamy się na osoby, które traktują sport jako ważną część życia, lecz właśnie na zabawę dla dzieci oraz przypominanie im o wizycie w Legnicy Ojca Świętego - mówi ks. Wiesław Walendzik, proboszcz parafii.

Wszyscy uczestnicy otrzymali gorący posiłek, który przygotował ZAZ z Jeleniej Góry. Imprezę wsparli też m.in. Urząd Miasta, powiat Legnica, Młodzieżowe Centrum Kultury, a patronat honorowy sprawowali bp Kiernikowski oraz Tadeusz Krzakowski, prezydent miasta.