Noc muzeów w duchu wiary

Jędrzej Rams

publikacja 17.05.2016 11:45

A może tak poświęcić sobotnie popołudnie, by poznać lokalne tajemnice?

Noc muzeów w duchu wiary Krzeszowskie opactwo jest pełne tajemnic. Na zdjęciu podziemia pod transeptem Jędrzej Rams /Foto Gość

Za nami pierwszy weekend "Nocy muzeów". Przed nami drugi, w czasie którego będzie znów można zwiedzić interesujące miejsca.

Pierwszym jest sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Jako atrakcja turystyczna jest ono znane jako opactwo cystersów w Krzeszowie. I dzięki tym zakonnikom jest dzisiaj co zwiedzać. W tym roku dla "nocnych" turystów przygotowano mnóstwo atrakcji.

Już o 19.00 odbędzie się prelekcja "Czego jeszcze nie wiesz o kościele św. Józefa?" w tym właśnie kościele, po której zaprezentowane zostaną zwiedzającym organy. Gości czekają też m.in. premiera filmu "Historia cudownej ikony" i gra terenowa "Poszukiwanie skarbu opata" z atrakcyjnymi nagrodami.

Drugą ciekawą propozycją jest piątkowe zaproszenie do Muzeum Regionalnego w Chojnowie. "Noc" potrwa tam od godz 18 do godz. 24. W programie m.in. zwiedzanie stałych wystaw, a także możliwość zobaczenia filmu "Muzeum utracone".

O 18.30 odbędzie się inscenizacja chrztu Mieszka I. Druga odsłona przedstawienia o 20.30. Dodatkowo przyjezdni będą mogli obejrzeć zabytkowe pojazdy czy wejść na Basztę Tkaczy na tamtejszy taras widokowy.