Pięć dni w klauzurze

Roman Tomczak

publikacja 18.04.2016 13:07

Cysterki z St. Marienthal k. Zittau zapraszają dziewczęta na rekolekcje powołaniowe, zorganizowane w klasztorze najstarszego żeńskiego zgromadzenia zakonnego w Niemczech.

Pięć dni w klauzurze Klasztor słynie ze swojej duchowości. Od 1234 roku nieprzerwanie modlą się w nim cysterki Roman Tomczak /Foto Gość

Jak informuje dr Beata Bykowska, pracownik pedagogiczny Fundacji Międzynarodowe Centrum Spotkań St. Marienthal, w rekolekcjach mogą wziąć udział dziewczęta, które potrafią komunikować się w języku niemieckim.

- Podczas Mszy świętych językiem liturgii będzie niemiecki i łacina. Natomiast zajęcia będą odbywały się po polsku - zapewnia.

Rekolekcje, które będą przebiegać pod hasłem "Posłuchaj, jaki plan ma Bóg dla ciebie", rozpoczną się 6 czerwca i potrwają pięć dni (do 10 czerwca).

Rekolekcje będą okazją do poznania życia codziennego w klasztorze (poprzez codzienny, bezpośredni kontakt z cysterkami), poznania logiki duchowości cysterskiej oraz prawie ośmiusetletniej historii tego miejsca. 

W codziennym programie rekolekcji są m. in. jutrznia (o 4.30!), nauka, tercja, koronka do Miłosierdzia Bożego, nieszpory i kompleta. Znajdzie się też czas do indywidualnego rozdysponowania. Rekolekcje są bezpłatne, trzeba tylko dojechać na własny koszt. Ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji na temat rekolekcji można uzyskać u dr Beaty Bykowskiej pod nr. tel. 0048 602 888 617; 0049 358 23 77 366, lub mejlowo: b-bykowska@t-online.de.