Burzyli mury (swojego) Jerycha

Jędrzej Rams

publikacja 18.02.2016 09:48

Maria Vadia uczyła w Legnicy krzyczeć do Boga. Bo Bóg to lubi.

Burzyli mury (swojego) Jerycha Maria Vadia głosi swoją konferencję Jędrzej Rams /Foto Gość

W Legnicy zakończyły się dwudniowe minirekolekcje z udziałem amerykańskiej charyzmatyczki Marii Vadii. Ich hasłem były słowa: „Uwielbiaj Miłosierdzie Boże!”. Tak pierwszego, jak i drugiego dnia modlono się na hali OSiR im. Dolnośląskich Olimpijczyków przy ul. Lotniczej. Była Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Całość zorganizowały parafia pw. św. Jacka oraz Armia Dzieci.

Podczas poszczególnych konferencji charyzmatyczka mówiła, jak odczytywać Bożą miłość i na nią odpowiadać. Drugiego dnia bardzo mocno podkreślała moc naszej modlitwy uwielbieniowej.

Na początku Maria Vadia poprosiła o otwarcie Pisma Świętego na Dziejach Apostolskich (Dz 15, 13-21). Na podstawie przemowy św. Jakuba charyzmatyczka tłumaczyła, czym albo raczej kim jest namiot Dawida według zamysłu Boga. Tłumaczyła też, dlaczego Bóg chce, żebyśmy go chwalili dniem i nocą.

Z kolei, wychodząc od rozdziału 6 Listu św. Pawła do Efezjan mówiła o nieustannej walce, jaka trwa pomiędzy diabłem i ludźmi. Bóg zostawił nam, ludziom, moc, którą ulokował w Kościele. I powinniśmy z niej korzystać. To diabeł chce, by ludzie się bali, nie chwalili Pana. Gdy jednak zaczynamy śpiewać na cześć Boga, zmienia się rzeczywistość i znikają depresje, choroby, problemy:

Dobrym przykładem jest posłuszeństwo Jozuego, który posłuchał Boga podczas zdobywania Ziemi Obiecanej. Chodziło konkretnie o zdobywanie, zdawać by się mogło, będącego nie do zdobycia Jerycha. Prosimy uważać, ponieważ na końcu dźwięku zgromadzeni też zaczynają głośno krzyczeć:

Ten krzyk nie był tylko formą aktywizacji zgromadzonych. Przez niego dokonują się cuda:

Maria Vadia podkreślała, że zmienianie rzeczywistości przez chwalenie Boga jest mocno związane z ewangelizacją:

Jako przykład takiego działania Ducha Świętego podała wydarzenie z Tanzanii i przyjęcia Jezusa jako swojego Pana przez uzdrowioną muzułmankę:

5 i 6 marca w Lubinie w par. pw. św. Jana Bosko oraz w par. pw. Matki Bożej Królowej Polski odbędą się rekolekcje z udziałem innego charyzmatyka - o. Antonello Cadeddu. Więcej informacji TUTAJ.