Quo vadis, Europo?

Roman Tomczak

|

Gość Legnicki 48/2015

publikacja 26.11.2015 00:00

Tym razem w sali teatralnej przy parafii św. Jana Bosko w Lubinie „kucharzył” Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej. Mówił o wyzwaniach dla naszego kontynentu.

Prezes Prawicy Rzeczypospolitej mówił m.in. o malejącej  dzietności Europejczyków Prezes Prawicy Rzeczypospolitej mówił m.in. o malejącej dzietności Europejczyków
Jędrzej Rams /Foto Gość

Dziś państwa Europy i związki państw, takie jak Unia Europejska, nie tylko nie chcą uznać Boga, ale także prawa i wartości moralnych, czego skutkiem jest m.in. upadek demograficzny Europy. W Polsce, kraju o jednym z najgorszych współczynników demograficznych, manifestuje się to dramatyczną emigracją młodzieży oraz spadkiem dzietności – mówił M. Jurek.

Zdaniem eurodeputowanego, ten sam kryzys demograficzny jest skutkiem masowej islamizacji Europy zachodniej, gdzie próżnię demograficzną zapełniły miliony imigrantów z państw islamskich. – I rację mają ci komentatorzy, którzy mówią, że ostatnie ataki terrorystyczne w Paryżu nie mają nic wspólnego z obecną falą emigracji. To prawda, bo za tymi atakami stoją ci, którzy przybyli do Francji z wcześniejszymi falami. Zamachy przygotowali i przeprowadzili ludzie urodzeni i wychowani we Francji czy Belgii – zwracał uwagę.

Dodał, że według analiz socjologicznych, emigranci, którzy przyjeżdżali do Francji z Algierii czy do Wielkiej Brytanii z Pakistanu – choć urodzili się z dala od Europy – o wiele bardziej identyfikowali się z krajem, do którego przyjeżdżali, niż ich dzieci, urodzone już w Europie.

Już 11 grudnia gościem „Kociołka” będzie Barbara Gruszka-Zych, poetka, krytyk literacki i dziennikarka „Gościa Niedzielnego”.