HardCore z Armią

Sławomir Puciato

publikacja 23.11.2015 13:07

Już po raz czwarty w cieniu bolesławieckich bazyliki zabrzmiały mocne dźwięki.

HardCore z Armią Ostre granie w Teatrze Starym Sławomir Puciato

Raz do roku mury bolesławieckiego Teatru Starego są wystawione na ciężką próbę mocnego brzmienia zespołów rockowych grających na HardCore Festivalu. Gwiazdą tegorocznego IV HardCore Festivalu – Bolesławieckiego Przeglądu Kapel Garażowych był zespół „Armia”. Jego występ poprzedziły koncerty „Obsydianu” i katolickiego ciężkiego brzmienia ze wschodu Polski – „Malchusa”.

Jury w składzie: Sławek Zimkiewicz (przewodniczący), Tomasz Pyzia i Paweł Polowczyk przyznało pierwsze miejsce grupie „Omni mOdO” z Poznania, którą nagrodzono 1000 złotych. - Gdybyśmy mieli w dwóch zdaniach opisać, co działo się w Bolesławcu, to tak: profesjonalizm organizacyjny, atmosfera, przyjęcie i odbiór publiczności przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, a zwycięstwo bardzo nas zbudowało. Dziękujemy - mówili zespołu „Omni mOdO”.

Drugie miejsce zdobyła kapela z Chojnowa „Polish Fiction”, której członkowie będąc kiedyś na sztuce w tym teatrze, myśleli: „Jak fajnie byłoby wystąpić na tej scenie”. Trzecie miejsce przypadło zespołowi „Pinokio Alternativ” z Lubania.

Łukasz Molak, koordynator Festiwalu z Bolesławieckiego Stowarzyszenia Aktywni, podkreśla że impreza funkcjonuje tylko dzięki przychylności Młodzieżowego Domu Kultury i Teatru Starego, instytucjom, które nie mają obaw wpuścić „niecodziennych gości” za swoje progi. Także bez licznych sponsorów i przede wszystkim grupy wspaniałych ludzi.