Victoria warsztatów

Jędrzej Rams

publikacja 17.11.2015 18:13

Za nami pierwsza część jubileuszowych uroczystości Warsztatów Terapii Zajęciowych im. św. Franciszka z Asyżu, prowadzonych przez Caritas Diecezji Legnickiej.

Victoria warsztatów Podziękowania dla tych, bez których warsztaty by nie zafunkcjonowały Jędrzej Rams /Foto Gość

W Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy odbyła się uroczysta gala z okazji dziesięciolecia funkcjonowania Warsztatów Terapii Zajęciowej im. św. Franciszka z Asyżu pod skrzydłami Caritas Diecezji Legnickiej.

- Pozwolę sobie nazwać warsztat taką dużą rodziną. A ta jest w centrum życia Kościoła, państwa i społeczeństwa. I ja się bardzo cieszę, że już dziesięć lat taka rodzina funkcjonuje w strukturach Caritas, w strukturach diecezji legnickiej - mówił ks. dr Czesław Włodarczyk, dyrektor Caritas Diecezji Legnickiej.

To było pierwsze duże spotkanie jubileuszowe. Jak to bywa na takich wydarzeniach, było sporo wspomnień, podziękowań i życzeń, a co za tym idzie - również i wzruszeń. Pojawili się przyjaciele i dobroczyńcy warsztatów, m.in. Dorota Purgal, wiceprezydent Legnicy, Kazimierz Pleśniak z TPD czy podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej im. św. Krzysztofa z Lwówka Śląskiego, również prowadzonych przez legnicką Caritas.

- To jest nasz dzień zwycięstwa, victorii. To już dziesięć lat - cieszyła się Dorota Blachowska, kierowniczka WTZ, komentując dobór piosenki "Moja Wiktorio" zespołu Dżem do prezentacji multimedialnej o warsztatach.

W przyszłym tygodniu odbędzie się druga część jubileuszowego świętowania, ale już mniej oficjalna. To sami podopieczni spotkają się na zabawie jubileuszowo-andrzejkowej.

Obecnie na codzienne na zajęcia uczęszcza 25 osób niepełnosprawnych intelektualnie bądź ruchowo.