Jedynka w drodze

Roman Tomczak

publikacja 27.07.2014 21:03

Dziś wyruszyła w drogę grupa pielgrzymkowa, która jako pierwsza wejdzie na Jasną Górę. Jedynkę tworzą pątnicy ze Ścinawy, Polkowic i Lubina.

Jedynka w drodze Wśród tegorocznych pielgrzymów pierwszej grupy jest bardzo dużo młodzieży Roman Tomczak /Foto Gość

Kilkadziesiąt osób zebrało się w Polkowicach pod kościołem św. Barbary, aby wyruszyć w pierwszy etap pielgrzymki na Jasną Górę. Wcześniej pątnicy modlili się podczas Mszy św., której przewodniczył ks. Jarosław Święcicki, dziekan dekanatu polkowickiego.

Na placu przed kościołem był czas na ostatnie poprawki przy pielgrzymim ekwipunku, radosne ściskania i całusy z przyjaciółmi oraz pożegnania z najbliższymi. Przewodnik grupy pierwszej, ks. Tomasz Hęś, zapewniał przed wymarszem, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik, a pielgrzymi z jedynki mają ze sobą to, co na pielgrzymce jest najważniejsze.

- Mamy swoje intencje, niesiemy także intencje innych. Będziemy zamieszczać je także każdego dnia na naszej stronie facebookowej. Bo takie się pojawiają nie tylko z naszego regionu, ale także z innych - zapewnia ks. Tomasz. Wśród uczestników grupy, która wyruszyła z Polkowic, na pierwszy rzut oka można było rozpoznać doświadczonych pielgrzymów. Pojawiło się jednak także wiele nowych twarzy. - Mamy bardzo dużo nowych idących, wśród nich większość to młodzież - mówi z radością przewodnik pierwszej grupy.

Pielgrzymi z Polkowic dotarli dziś do Lubna, gdzie połączyli się z grupą ścinawską. Jutro dołączą do nich pielgrzymi z Lubina, by razem, jako pierwsza grupa 22. Pieszej Pielgrzymki Legnickiej, zameldować się wspólnie pod katedrą legnicką. Stamtąd we wtorek, 29 lipca, wszyscy pielgrzymi legniccy skierują się w stronę Jasnej Góry.