Bliżej do Europa-Miasta

Roman Tomczak

publikacja 01.07.2014 08:01

Na wrocławskim lotnisku otwarto wystawę fotografii promujących Zgorzelec i Goerlitz. Europa-Miasto przez miesiąc będzie zachęcać turystów do wyjazdu nad Nysę Łużycką.

Bliżej do Europa-Miasta Wystawa na wrocławskim lotnisku potrwa do 25 lipca Roman Tomczak /GN

Na 32 wielkoformatowych planszach przedstawiono to, co najpiękniejsze w obu miastach. - Wystawa przedstawia dwa siostrzane miasta polsko-niemieckiego pogranicza, które coraz bardziej zbliżając się do siebie, od lat istnieja jako prawdziwie europejskie, dwunarodowe Europa-Miasto - mówi Eva Wittig z biura organizatorów wystawy. 

- Fotografie z krótkimi opisami w języku polskim, niemieckim i angielskim, prezentują najciekawsze zabytki obu miast, w tym najważniejsze budowle świeckie i sakralne oraz najciekawsze imprezy - dodaje.

Wystawę otworzyli wspólnie Rafał Gronicz, burmistrz Zgorzelca i Thomas Klatte, dyrektor spółki Europastadt GörlitzZgorzelec. Obecna była także Ursula Ebers, konsul RFN w Polsce. Rafał Gronicz mówił podczas otwarcia wystawy, że to niezwykłe, wielokulturowe Europa-Miasto jest oddalone od Wrocławia zaledwie o 1,5 godziny jazdy samochodem.

- Chcielibyśmy, zwłaszcza teraz w okresie letnim, stać się jednym z ulubionych celów podróży zarówno dla mieszkańców Wrocławia, jak i gości lotniska - mówił burmistrz Gronicz. Z Kolei Thomas Klatte zaznaczył, że interesująca architektura i różnorodna kultura obu miast, świetne jedzenie i w końcu piękne duże jezioro to wystarczające atuty, aby stać się jednym z najbardziej wartym odwiedzin celów podróży.

Wystawę można oglądać przez najbliższe cztery tygodnie w hali przylotów wrocławskiego lotniska Strachowice.