Legitymacja ze św. Józefem

Jędrzej Rams

publikacja 05.05.2014 11:19

Członkowie Towarzystwa są niczym matki i ojcowie chrzestni dla przyszłych kapłanów.

Legitymacja ze św. Józefem Na spotkaniu pojawiło się ok. 300 członków Towarzystwa Jędrzej Rams /GN

Wspólnota legnickiego Wyższego Seminarium Duchownego zaprosiła do siebie członków Towarzystwa Przyjaciół WSD DL. Jest to okazja do pokazania jak mieszkają alumni, gdzie się modlą, gdzie śpią czy jedzą. Można też porozmawiać z wychowawcami kleryków.

Do ogrodów usytuowanych przy domu Annus Propedeuticus przyjechało około 300 z 700 członków Towarzystwa. Łącznie na terenie naszej diecezji znajdują się aż 74 koła tej organizacji.

Mszy świętej przewodniczył ks. dr Piotr Kot, rektor WSD DL. On też wręczył wszystkim zebranych nowe legitymacje członkowskie.

- Podstawowym zadaniem członka Towarzystwa jest modlitwa za powołania kapłańskie. Obejmowaniem modlitwą tych, którzy w naszym domu formują się do kapłaństwa. Oczywiście elementem troski jest też pomoc finansowa, ale to jest na końcu. Najpierw prosimy o modlitwę - mówił ksiądz rektor.

Legitymacja ze św. Józefem   Każdy członek otrzymał nową legitymację. Jędrzej Rams /GN Został wyznaczony nowy Zarząd Towarzystwa Przyjaciół. Nową przewodniczącą została, wybrana w tajnym głosowaniu, Ewa Wyspiańska ze Zgorzelca. Jej zastępcami zostali: Stanisława Benedyk z Sulikowa oraz Stanisław Maleńczuk ze Świerzawy.

Członkami Zarządu zostały wybrane trzy panie: Małgorzata Pązik, Danuta Turczynowska oraz Barbara Sienkiewicz.