Pociąg wypadł z torów

Roman Tomczak

publikacja 31.03.2014 14:42

Skład wiozący koncentrat rudy miedzi wykoleił się pod Polkowicami. Przewróciły się dwa wagony, jeden wypadł z torów. Wstępnie wiadomo, że nikomu nie stała się krzywda.

Pociąg wypadł z torów Usuwanie skutków wypadku potrwa co najmniej do jutra Roman Tomczak /GN

Do wypadku doszło na łuku pomiędzy szybami Rudna Zdawcza i Rudna Zachodnia. Skład z kilkudziesięcioma wagonami jest przerwany w połowie. Na miejscu zdarzenia są już przedstawiciele Pol-Miedź Trans.

Jak wynika ze wstępnych analiz, przyczyną wypadku mogła być nieusunięta spod koła wagonu płoza, która zabezpiecza stojący skład przed stoczeniem.

Marek Danysz, rzecznik prasowy Pol-Miedź Trans,poinformował, że  jeszcze dziś na miejsce wypadku zostanie ściągnięty specjalistyczny sprzęt do usuwania wagonów z torów.

- Specjalny żuraw kolejowy o udźwigu kilkuset ton będzie pracował na miejscu wypadku prawdopodobnie przez cały dzisiejszy dzień i noc. Jutro szlak powinien być przejezdny - mówi Marek Danysz.

Pol-Miedź Trans jest największą spółką transportową w Zagłębiu Miedziowym. Oprócz taboru kolejowego posiada także autobusy pracownicze oraz flotę tirów.