Nowy wojewoda dolnośląski

Roman Tomczak

publikacja 27.02.2014 13:37

Premier Tusk odwołał Marka Skorupę. Zastąpił go Tomasz Smolarz, poseł PO z Dzierżoniowa. Decyzja Donalda Tuska dla wielu nie jest zaskoczeniem.

Nowy wojewoda dolnośląski Wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz jest jednym z założycieli Platformy Obywatelskiej Biuro poselskie Tomasza Smolarza

Decyzję w tej sprawie ogłosił podczas dzisiejszej, specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej Rafał Trzaskowski, minister administracji i cyfryzacji. Jednak o zmianie na stanowisku wojewody dolnośląskiego mówiono w regionie już od dawna.

Aleksander Marek Skorupa jest kojarzony z Grzegorzem Schetyną, który pod koniec października ub.r. przegrał wybory na szefa dolnośląskiej Platformy. Nowy wojewoda to polityk utożsamiany z kolei z Jackiem Protasiewiczem, który zajął miejsce Schetyny.

Tomasz Smolarz ma 48 lat. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Budownictwa Lądowego. Jest współzałożycielem Platformy Obywatelskiej i członkiem Rady Regionu Dolnośląskiego PO. Działa w stowarzyszeniu na rzecz remontu i renowacji zabytkowego kościoła pw. św. Jerzego w Dzierżoniowie oraz w Radzie Nadzorczej Fundacji Salus ProFamilia.