Koronkowy flash mob

Jędrzej Rams

publikacja 25.02.2014 20:33

Najnowsze informacje z przygotowań do Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny.

Koronkowy flash mob Magdalena Święcicka pokazuje naprawione różańce Jędrzej Rams /GN

W biurze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej odbyła się konferencja prasowa. Organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny podsumowali na niej ostatnie przygotowania do tej wielkiej inicjatywy, która 13 kwietnia przejdzie ulicami Legnicy.

Ks. Janusz Wilk przedstawił zestawienia zbiórki elektrośmieci na terenie diecezji. Przypomnijmy, że zysk będzie przeznaczony na rzecz fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

- W ciągu dwóch pierwszych tygodni zbiórki oddano nam 60 ton sprzętów. W ciągu jednego tygodnia drugiej tury oddano już 70 ton! Widać więc silną tendencję zwyżkową. Mam nadzieję, że niedługo będę mógł mówić nawet o 100 tonach elektrośmieci przekazanych na rzecz papieskiej fundacji - mówił kapłan.

Równolegle do tej inicjatywy od 5 marca będzie trwała nieustanna, 960-godzinna modlitwa za nienarodzonych. Ciągle trwają do niej zapisy pod numerami tel. 76 72 44 375 albo 513 129 362.

Bardzo ciekawą propozycją modlitwy za nienarodzonych w Wielkim Poście będzie też Koronka do Miłosierdzia Bożego zwoływana w formie tzw. flash mob. Mówił o niej Tomasz Wawrzyński, prezes KSM Diecezji Legnickiej.

Będą ją inicjować pary małżeńskie z Domowego Kościoła. Chęć wzięcia odpowiedzialności za choćby jedno takie spotkanie zgłosiło aż 46 par!

Osoby, które pojawią się choćby raz przy pomniku Jana Pawła II otrzymają dziesiątkę różańca.

- Te dziesiątki są stworzone z porwanych różańców, które były zbierane przed pierwszym Legnickim Marszem dla Życia. Promowana była wówczas bardzo mocno idea Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chodzi o modlitwę dziesiątką różańca przez 9 kolejnych miesięcy. Zostało nam wówczas wiele takich różańców. W tym roku znowu chcemy mocno mówić o Duchowej Adopcji. Dlatego każdy, kto się pojawi na flash mobie przy pomniku, będzie mógł wziąć ze sobą nasz różaniec i zacząć się modlić za nienarodzonych. Tak samo każdy, kto przyjdzie na marsz w Niedzielę Palmową, będzie mógł podjąć duchową adopcję i otrzyma od nas taki różaniec - tłumaczyła Anna Zenka z biura organizatorów Marszu

Gościem specjalnym konferencji był Krzysztof Kumięga, przewodniczący Prezydium Krajowej Rady KSM. ​Jego wizyta wiązała się z promocją pisma "Wzrastanie" w diecezji legnickiej. Od Niedzieli Palmowej pismo będzie posiadało wkładkę z diecezji legnickiej.