Turniej w Sulikowie

Roman Tomczak

publikacja 08.02.2014 17:45

Ministranci i księża po raz siódmy rywalizowali przy stołach do ping-ponga. VII Mistrzostwa Tenisa Stołowego Służby Liturgicznej i Księży Diecezji Legnickiej zgromadziły ponad 80 osób.

Turniej w Sulikowie W tym turnieju bardziej niż o mistrzowski tytuł chodzi o dobrą zabawę i integracje środowiska ministrantów

Ministranci rywalizowali w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Księża w jednej, wspólnej.

- Mamy też w tym roku rodzynki w postaci dziewcząt, które po raz pierwszy biorą udział w tym turnieju - mówi ks. Przemysław Durkalec, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej.

- Podkreślam, że to nie są ministrantki, bo czegoś takiego nie praktykujemy. Są to dziewczyny, które biorą udział w kursie psałterzystów. A jak wiadomo psałterzystki to funkcja spełniana w liturgii - wyjaśnia ks. Przemysław.

Do Sulikowa przyjechało ok. 80 osób z terenu całej diecezji legnickiej. Najliczniejszą grupą byli uczniowie gimnazjum. Jak co roku do turnieju czynnie włączyli się księża. W tym roku na liście startowej było ośmiu kapłanów.

Turniej zorganizowało Duszpasterstwo Służby Liturgicznej we współpracy z Duszpasterstwem Sportowców, któremu pasterzuje ks. Marek Kurzawa. Pomocy udzieliły jak zwykle władze samorządowe Sulikowa, starostwo powiatowe w Zgorzelcu oraz lokalni przedsiębiorcy.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali identyfikatory z imieniem i nazwiskiem. Na rewersie identyfikatora widniała postać bł. Jana Pawła II.