Klasycznie i popowo

Jędrzej Rams

publikacja 18.01.2014 08:12

Już za nami Noworoczna Gala KGHM w legnickiej katedrze.

Klasycznie i popowo Gala w legnickiej katedrze Jędrzej Rams /GN

Tradycją miedziowego holdingu jest rozpoczynanie nowego roku pracy od wielkiej muzycznej gali. Jak podkreślał przez koncertem Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź S.A., jest to forma podziękowania pracownikom holdingu za ciężką, codzienną pracę przy wydobyciu miedzi.

W tym roku Noworoczna Gala odbyła się 17 stycznia w legnickiej katedrze. Wystąpili na niej muzycy kojarzeni z odmiennymi stylami. Wiletta Chodowicz oraz Marcin Bronikowski są śpiewakami operowymi, którzy śpiewali już na największych i najbardziej uznanych scenach operowych świata. Justyna Steczkowska oraz Piotr Kupicha są kojarzeni raczej z repertuarem rozrywkowym, chociaż nie takim samym.

Najpierw każdy artysta zaśpiewał solo, a następnie wystąpili w parach. I tak zabrzmiały m.in. "Tańczące eurydyki" Anny German, "Rzeka" i "Jak anioła głos". Wioletta Chodowicz zachwyciła wykonaniem "Don't cry for me Argentina", zaś Marcin Bronikowski z Justyną Steczkowską zaśpiewali "Ave Maria".

Artyści wystąpili z towarzyszeniem kameralnej Orkiestry Miasta Tychy AUKSO i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z Katowic, pod dyrekcją Marka Mosia. Galę prowadził Tomasz Kammel.