Pomagać, chronić, przeciwdziałać

Roman Tomczak

publikacja 17.01.2014 13:55

Jeleniogórska policja będzie dbała o bezpieczeństwo podczas zawodów Pucharu Świata. Funkcjonariusze apelują także o odpowiedzialny doping.

Pomagać, chronić, przeciwdziałać Policja będzie pilnowała porządku nie tylko na Polanie Jakuszyckiej, ale także w jej otoczeniu. Funkcjonariusze apelują także o kibicowanie zgodne z prawem Roman Tomczak /GN

Podstawowym zadaniem sił policyjnych będzie utrzymanie przejezdności drogi Jakuszyce - Radomierz, uniknięcie zablokowania dojazdu do Szklarskiej Poręby oraz przeciwdziałanie zakłóceniom ładu i porządku publicznego na terenie powiatu jeleniogórskiego.

- Zaleca się, aby osoby, które w dniach trwania zawodów wybierają się na Polanę Jakuszycką, korzystały z autobusów komunikacji miejskiej i szynobusów - mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KPP w Jeleniej Górze. - Osoby, które jednak zdecydują się jechać własnym środkiem transportu, obowiązkowo muszą pozostawić go na wyznaczonych parkingach w Szklarskiej Porębie - dodaje.

Policja zachęca także do kibicowania zgodnego z prawem, bo wszelkie przejawy jego łamania będą surowo karane. Funkcjonariusze będą także dyscyplinować kierowców, którzy będą łamać przepisy z zakresu ruchu drogowego.

- Apelujemy o bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.  Zwracamy się również do kierowców tirów z prośbą, aby w dniach trwania zawodów Pucharu Świata wybierali inne przejścia graniczne niż Jakuszyce - Harrachov. Ponadto prosimy również kierowców posiadających CB radia o rozpowszechnienie informacji o mogących wystąpić utrudnieniach w ruchu na tych odcinakach dróg - apeluje rzeczniczka jeleniogórskiej policji.