Podstawówka i gimnazjum - za darmo

Roman Tomczak

publikacja 17.03.2013 20:27

Do pijarskiej podstawówki można zapisać dzieci jeszcze tylko do 29 marca. Nabór do gimnazjum będzie prowadzony nieco dłużej, bo do 24 maja.

Podstawówka i gimnazjum - za darmo Miejsca jeszcze są. Ale trzeba się śpieszyć Łukasz Molak

O. Józef Matras, prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów informuje, że w przypadku szkoły podstawowej w Bolesławcu powstaną klasy: pierwsza, druga, trzecia, czwarta i piąta – i do tych oddziałów wciąż można zapisać dzieci.

– Rodziców jeszcze niezdecydowanych zachęcamy do skorzystania z tej wyjątkowej okazji, jaką daje pedagogika pijarska, ukierunkowana na integralne wychowanie dziecka. Integralne, tzn. całościowe, obejmujące wszystkie sfery młodego człowieka – pisze w liście, odczytanym w świątyniach bolesławieckich, o. Matras.

W dalszej części listu prowincjał pijarów polskich pisze m. in.: „Szkoły pijarskie kładą nacisk nie tylko na dobre i atrakcyjnie podane wykształcenie, ale także na pracę wychowawczą z dzieckiem oraz na jego wychowanie religijne i formację duchową”. Nabór do gimnazjum potrwa dłużej niż do podstawówki, i zakończy się 24 maja.

Podstawówka i gimnazjum - za darmo   Nowa szkoła mieści się przy ul. Bankowej 10 Łukasz Molak „W związku z pojawiającymi się pytaniami, a niekiedy nawet niedowierzaniem, potwierdzamy, iż zarówno szkoła podstawowa, jak i gimnazjum prowadzone przez pijarów będą szkołami bezpłatnymi, w których nie będzie obowiązywało czesne. Nie obowiązuje również tzw. wpisowe”, zapewnia w swoim w liście o. Józef Matras.

Dokumenty potrzebne do zapisania dziecka należy składać w sekretariacie Szkół Pijarskich, który znajduje się w Bolesławcu, w budynku katechetycznym przy ul. Kościelnej 2 obok bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

– Sekretariat jest czynny codziennie od poniedziałku do soboty: w poniedziałki w godzinach 9-13, od wtorku do piątku w godzinach 13-19, a w soboty w godzinach 10-15. Zapraszamy także do śledzenia informacji na stronie internetowej szkoły, pod adresem www.boleslawiec.pijarzy.pl – zachęca Łukasz Molak, sekretarz szkoły.

Na piątek, 22 marca, pijarzy zaplanowali konferencję prasową w  sekretariacie szkoły przy ul. Kościelnej.