Kilkadziesiąt pań wybrało się na Jasną Górę, w ramach ogólnopolskiej pielgrzymki kobiet.
Grupa ponad 50 kobiet z diecezji legnickiej wzięła udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kobiet na Jasną Górę. Wydarzenie miało miejsce w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wyjazd został zorganizowany przez Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Legnickiej, w którego cyklicznych spotkaniach bierze udział duża część uczestniczek pielgrzymki.
Jasnogórskie spotkanie u tronu Matki Bożej Częstochowskiej odbyło się pod hasłem zaczerpniętym z Dzienniczka św. Faustyny (nr 228) „Pójdę ufna za Tobą...” Uczestniczki na miejscu wzięły udział konferencjach duchowych m.in. w prelekcji wygłoszonej przez s. Gaudię Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, która mówiła o tym „Dlaczego, tak trudno zaufać Jezusowi?”.
Nie obyło się bez Eucharystii, której przewodniczył nowy biskup diecezji sosnowieckiej Artur Ważny. W homilii przestrzegał m.in. „żeby nie upodabniać się do mężczyzny, by być z nim identycznym, ale swoją kobiecą inność, wyjątkowość podkreślać i nią żyć”.
- To było bardzo poruszające kazanie. Aż zaczęłam podczas niego robić notatki. Krótkie, ale bardzo treściwe słowa. Myślę, że poruszyły nie tylko mnie, ale także inne panie - mówi Aneta.
Diecezjalne Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Legnickiej to grupa pań, które organizują wiele wydarzeń poświęconych wzrostowi duchowemu, m.in. comiesięczne spotkania formacyjne czy przyszłotygodniową pielgrzymkę kobiet do Osłej.
Duszpasterstwo kobiet w Polsce powstało jako pokłosie Jasnogórskich Ślubów Narodu złożonych 26 sierpnia 1956 r. Jednym z przyrzeczeń, jakie złożono Matce Bożej, było „strzec godności kobiety”. Prymas Polski kard. Stefan Wyszyński wezwał wówczas kobiety do „krucjaty w obronie ducha narodu”. Podkomisja KEP ds. Duszpasterstwa Kobiet przestała istnieć w 1995 r., w wyniku zmiany struktury Konferencji Episkopatu Polski. Decyzję o przywróceniu Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet podjęli biskupi na zebraniu plenarnym KEP w Krakowie 23 czerwca 2013 r. Celem Rady jest m.in.: formacja kobiet, upominanie się o ich prawa oraz obserwowanie sytuacji kobiet w Polsce.