Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Szli za biało-czarnymi sztandarami! przejdź do galerii

Kilkudziesięciu harcerzy spędziło sobotę w Krzeszowie, modląc się za Federację Skautingu Europejskiego.

Raz do roku harcerze ze Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego w marcu udają się w pielgrzymkę do maryjnego sanktuarium. Okazją do takiej pielgrzymki jest Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego. Dzień ten to doroczne święto, podczas którego skauci ze wszystkich organizacji zrzeszonych w Federacji Skautingu Europejskiego powierzają się Matce Bożej. 

Skauci z diecezji legnickiej w tym roku wyruszyli w drogę 23 marca, a wędrowali do krzeszowskiego Domu Łaski Maryi i królującej tam Matki Bożej Łaskawej. Po przejściu z Lubawki harcerze wzięli udział w grze terenowej a po niej zgromadzili się w krzeszowskiej bazylice mniejszej. Tam kilku kapłanów opiekujących się na co dzień harcerzami odprawiło Eucharystię w ich intencji. Modlitwie przewodniczył ks. Stanisław Bakes, diecezjalny duszpasterz harcerzy. 

- Przyszliśmy tu, by modlić się za każdą ze skautek i każdego skauta. Przyszliśmy do jej sanktuarium, idąc za biało-czarnymi sztandarami, które symbolizują biel i czystość oraz piekło i brud, przekreślone czerwonym krzyżem Jezusa Chrystusa i lilią, która wskazuje zawsze w górę. Jesteśmy przed Jej tronem, ikoną Matki Bożej Łaskawej. Ona jest tą, która jest łaski pełna, kecharitomene, która ma tę łaskę, którą daje Chrystusa. Ale ona też jest łaskawa. Ona przyjmuje nasze sprawy i chce im pobłogosławić tym sprawom oraz tym, którzy je przynoszą - mówił ks. Stanisław Bakes. 

Uzupełnienie wkrótce 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy