Nowy numer 08/2024 Archiwum

KSM zaprasza do wielkopostnej inicjatywy

Ruszyły zapisy na maraton modlitewny za nienarodzone dzieci.

Wkrótce rozpocznie się liturgiczny okres Wielkiego Postu. Od 14 lutego, a więc Środy Popielcowej, już po raz 13. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej ruszy z 40-dniową nieustanną modlitwą za nienarodzone dzieci, zagrożone zabójstwem w łonie matki.

Młodzi KSM-owicze już teraz zapraszają do zapisywania się do tej krucjaty modlitewnej, która polega na zapewnieniu 40 dni - czyli 960 godzin ciągłej modlitwy - w intencji życia od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej, poprzez zapewnienie 24 godzin modlitwy na każdy dzień. Rozpocznie się ona w Środę Popielcową 14 lutego i zakończy się w Niedzielę Palmową - 24 marca 2024 roku.

Aby przyłączyć się do akcji wystarczy zadeklarować godzinę (jedną lub więcej, w zależności od chęci i możliwości) modlitwy w intencji życia w konkretnym dniu. Modlitwa jest dowolna (może być to np. Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia), może być indywidualna lub wspólnotowa; ważne, by trwała tyle czasu, ile się zadeklarowało. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem 513 129 362 oraz mailowo na adres 40dni@ksm.legnica.pl .

Szczegóły akcji dostępne są na stronie www.40dni.ksm.legnica.pl.

- Naszym pragnieniem jest, aby życie było szanowane na każdym etapie - od poczęcia do naturalnej śmierci; aby było obdarzane miłością na wzór miłości Chrystusowej. Modlimy się szczególnie w obronie dzieci nienarodzonych, które nie mogą same zadbać o siebie, by każde z nich zostało pokochane oraz w intencji ich rodziców - o miłość i odwagę oraz wyjście z trudnej sytuacji. Intencją jest również poruszenie serc tych, którzy nie potrafią jeszcze dostrzec piękna daru Życia. Niepomijalny jest także pokój na świecie, który jest ściśle powiązany z kwestią poszanowania życia - deklarują KSM-owicze.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy