Trwa remont jednego z najstarszych kościołów w mieście chleba.
Wśród kilku jaworskich kościołów znajduje się malutka świątynia pw. św. Barbary. Jest to kościół pomocniczy parafii pw. św. Marcina. Właśnie przechodzi remont zarówno dachu, jak i wnętrza. W planach prac znalazło się także wzmocnienie ściany szczytowej. W ramach tego etapu remontu zostały wymienione m.in. pokrycie dachu, stropy wewnątrz świątyni, a także elektryka.
Co ciekawe, technologia budowania kościoła przewidywała zastosowanie m.in. trzciny na stropie, którą to dopiero pokrywano tynkiem. Wymagania konserwatora zabytków nakazały, aby taką samą technologię zastosować podczas remontu. Dlatego sprowadzono specjalną trzcinę z Podlasia, którą po przymocowaniu pokryto specjalny tynkiem.
Pierwsze wzmianki o istnieniu w tym miejscu świątyni chrześcijańskiej pod wezwaniem św. Barbary, pochodzą z połowy XIII wieku, gdy proboszcz Bartłomiej odprawił nabożeństwo żałobne w pierwszą rocznicę śmierci Henryka II Pobożnego w bitwie pod Legnicą. Oznaczałoby to, że była to pierwsza świątynia w Jaworze, przed kościołem św. Marcina.