Nowy numer 21/2024 Archiwum

Konferencja o katechezie w szkole specjalnej

W Zgorzelcu odbyło się pierwsze spotkanie katechetów, którzy na co dzień głoszą Ewangelię dzieciom w ośrodkach specjalnych.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu odbyło się spotkanie katechetów pracujących na co dzień w tego typu placówkach. Było to pierwsze tego typu spotkanie w diecezji legnickiej, a jak mówi nam ks. Jarosław Kowalczyk, dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej, pomysł narodził się niedawno, podczas wizytacji katechetycznej w dekanacie zgorzeleckim.

Mówi ks. Jarosław Kowalczyk:

Kapłan mówi, że nauczanie katechezy zawsze prowadzi do spotkania z Jezusem, a więc także do pogłębiania życia sakramentalnego. Dobrym przykładem owoców tej katechizacji są uroczystości udzielania sakramentu bierzmowania uczniom SOSW ze Zgorzelca:

Małgorzata Łasek-Dowiat, dyrektor SOSW w Zgorzelcu, mówi nam, że doskonale zdaje sobie sprawię jak trudną pracą jest praca katechety w takim ośrodku:

Edyta Kret, katechetka w SOSW w Szklarach Górnych (z lokalizacją w Lubinie) na co dzień towarzyszy swoim uczniom w zdobywaniu wiedzy o Bogu i podkreśla, że ta katecheza nie jest wcale okrojona z wiedzy teologicznej. To sprawia, że dzieci potrafią zaskoczyć swoich katechetów:

Konferencja o katechezie w szkole specjalnej   Pamiątkowe zdjęcie katechetów i uczniów z SOSW ze Zgorzelca. Jędrzej Rams /Foto Gość

W programie zgorzeleckiego spotkania odbyła się katecheza otwarta z uczniami z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Przeprowadziła ją Wioleta Kowalewska a tematem była Maryja - matka Jezusa, nasza matka oraz Królowa. Uczestnicy konferencji mogli przyjrzeć się różnorodności i bogactwu sposobów komunikacji z uczniami czy też prezentacji materiału.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy