Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Spotkanie doradców życia rodzinnego

Po pandemicznej przerwie również specjaliści od rodziny w końcu mogli się spotkać.

W sobotę 28 stycznia w murach Centrum Formacji Ewangelizacyjnej Dom Słowa spotkało się kilkudziesięciu doradców życia rodzinnego diecezji legnickiej. Ich obecność potwierdza opinię, którą można było wielokrotnie usłyszeć w rozmowach, że doradztwo rodzinne ma przyszłość. 

- Oczywiście! Jest to pasja, jest to misja, jest to przepiękny sposób realizowania potrzeby i chęci działania na rzecz rodzin. Z drugiej strony ta potrzeba jest ogromna, ponieważ ludzie zmagają się dzisiaj z bardzo wieloma trudnymi sytuacjami życiowymi, relacyjnymi, wychowawczymi. Pomoc, jaką możemy dawać innym, daje ogromnie dużo satysfakcji, dlatego jeżeli tylko ktoś myśli o większym zaangażowaniu się w Kościele, to bycie doradcą rodzin jest bardzo dobrym kierunkiem - mówi Krystyna Traczuk z Legnicy. 

W diecezji legnickiej jest obecnie około 60 doradców. Najczęściej spotykani są w ramach przygotowań i kursu przedmałżeńskiego. Agata Szymkowiak z duszpasterstwa rodzin diecezji legnickiej mówi, że są to osoby wykształcone w o wiele szerszym zakresie niż tylko samo doradzanie narzeczonym. - Mają umiejętności i wiedzę w zakresie komunikacji między małżonkami, między rodzicami a dziećmi. Każde spotkanie w poradni z doradcami jest okazją do skorzystania z ich wiedzy i doświadczenia. Dodatkowo nie można zapominać, że są to osoby głęboko wierzące, którym bardzo mocno leży na sercu dobro rodzin i Kościoła. Dlatego mogą być bardzo dobrym wsparciem dla duszpasterzy, np. w przygotowaniu programu formacji w parafii. Tak by wspierać rodziny też na kolejnych etapach ich życia, nie tylko przed ślubem - mówi Agata Szymkowiak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy