Nowy numer 48/2022 Archiwum

Spotkanie liderów diecezji legnickiej przejdź do galerii

Legnicki Dom Słowa zamienił się w sobotę Wieczernik, w którym zgromadzili się uczniowie Pana.

Ponad 100 świeckich przedstawicieli kilkudziesięciu wspólnot spotkało się na pierwszym w tej formie dniu skupienia pod hasłem "Wy dajcie im jeść".

Obecny biskup legnicki Andrzej Siemieniewski wskazywał, że co prawda od Zmartwychwstania Jezusa wszystko już wiadomo, ale ciągle sprawą otwartą pozostaje nasza odpowiedź na aktualne potrzeby duszpasterskie naszego pokolenia. Dlatego potrzebne są takie spotkania, by od nowa usłyszeć o miłości Boga i od nowa szukać sposób jego głoszenia.

Cały dzień został podzielony na dwa bloki, które łączyła Eucharystia. Przedpołudnie zostało poświęcone ogłoszeniu kerygmatu oraz odkrywaniu, że poza Kościołem nie ma zbawienia. Po liturgii był czas na świadectwa i dzielenie się w grupach swoimi doświadczeniami przeżywania wiary.

Poniżej możecie posłuchać kerygmatu wygłoszonego przez ks. Krzysztofa Wiśniewskiego oraz homilii biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego na temat tego czym jest i czym nie jest trwający Synod?

KRYGMAT:

HOMILIA:

Konferencja ks. Piotra Kota  pt. "Poza Kościołem nie ma zbawienia?", w której mówił o błędach młodego Kościoła opisanego w Dziejach Apostolskich:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy