Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Legnica. Spotkanie przed świętem patronalnym

Przed nami święto Caritas, dlatego jego pracownicy spotkali się na modlitewnym dniu skupienia.

W piątek 14 października, a więc na dwa dni przed liturgicznym wspomnieniem św. Jadwigi Śląskiej, pracownicy Caritas Diecezji Legnickiej licznie stawili się w Centrum Formacji Charytatywnej Dom Słowa na swoim dniu skupienia. Data nie była przypadkowa, ponieważ wielka śląska święta jest patronką diecezjalnej Caritas.

Było to pierwsze w takim charakterze spotkanie pracowników tej organizacji. W programie dnia skupienia znalazły się m.in. konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi oraz Eucharystia. Był też czas na spotkania przy kawie. 

Caritas Diecezji Legnickiej to z jednej strony parafialne i szkolne koła tej organizacji, które są prowadzone przez całą rzeszę wolontariuszy. Wiele dzieł wymaga jednak zatrudnienia stałego personelu: od sprzątaczek, przez pracowników biura po personel medyczny i techniczny. W ramach Caritas funkcjonują m.in. Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zakład Aktywizacji Zawodowej, Zakłady Opieki Leczniczej. Mieszczą się one w różnych miejscowościach naszej diecezji: Legnicy, Jeleniej Górze, Bolesławcu, Lwówku Śląskim, a także w Szklarskiej Porębie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy