Nowy numer 49/2022 Archiwum

DRP zaprasza na wyprawy

Znamy szczegóły tegorocznych wypraw w góry (i nie tylko) z duszpasterstwem powołań.

Wraz z początkiem nowego roku katechetycznego i szkolnego ruszają spotkania duszpasterstwa powołań o nazwie DRP - Dobrze Rozeznaj Powołanie. Zaprasza na nie młodych ks. Tomasz Metelica, ponieważ są okazją, by nie tylko wyrwać się z domu na kilka godzin i poznać polskie góry, ale także porozmawiać z księżmi i klerykami.

- Wielu z ministrantów i lektorów zastanawia się nad swoją przyszłością. Dlatego organizujemy górskie wyprawy, które służą temu, żeby dobrze rozeznać powołanie życiowe. Czy to, co słyszę, prowadzi mnie do pójścia drogą kapłaństwa, a może drogą życia rodzinnego? - mówi ks. Tomasz Metelica.

Pierwsze tegoroczne spotkanie w ramach DRP zaplanowano na 14 i 15 października. Młodzi przyjadą do Legnicy w piątek, a w sobotę wezmą udział w Epilogu Pieszej Pielgrzymki Legnickiej z Legnicy do Legnickiego Pola. 

Kolejne wyjścia zaplanowano na weekendy 18 i 19 listopada, 9 i 10 grudnia, a potem 20 i 21 stycznia. W lutym wyjścia nie będzie, ponieważ planowane są rekolekcje powołaniowe. W góry DPR wyruszy 17 i 18 marca, a potem jeszcze 21 i 22 kwietnia, 12 i 13 maja oraz 2 i 3 czerwca 2023 roku.

Informacji udziela oraz przyjmuje zgłoszenia ks. Tomasz Metelica (tel. 880 644 402 albo powolanie@diecezja.legnica.pl)

Poniżej film podsumowujący tegoroczne spotkania DRP:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy