Nowy numer 38/2023 Archiwum

Diecezja. Ks. Piotr Kot z nominacją

Biskup Legnicki mianował kapłana wikariuszem biskupim.

Biskup legnicki Andrzej Siemieniewski we wtorek 28 czerwca podpisał dokument mianujący rektora Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej ks. Piotra Kota wikariuszem biskupim ds. ewangelizacji i formacji chrześcijańskiej. Jest to nowa funkcja w diecezji legnickiej.


Oto treść dekretu nominacyjnego:

W Instrukcji Nawrócenie duszpasterskie wspólnoty parafialnej w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła czytamy: „Odnowa ewangelizacji wymaga nowej uwagi i różnorodnych propozycji duszpasterskich, aby Słowo Boże i życie sakramentalne mogły dotrzeć do każdego w sposób odpowiadający jego sytuacji życiowej”.

W nawiązaniu do dokumentów Kościoła, na podstawie kan. 476 i 477 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, niniejszym mianuję Przewielebnego Księdza z dniem dzisiejszym wikariuszem biskupim do spraw ewangelizacji i formacji chrześcijańskiej na okres pięciu lat.

Obowiązki związane z powierzoną funkcją winien Ksiądz wypełniać zgodnie z nauką Kościoła oraz z poleceniami Biskupa Legnickiego. Na trud pracy w dziele ewangelizacji udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Bp Andrzej Siemieniewski

--------------------------

Ks. dr Piotr Kot jest kanonikiem gremialnym Kapituły Katedralnej Legnickiej, kanonikiem Rochettum et Mantolettum, członkiem Rady Kapłańskiej, członkiem Kolegium Konsultorów a także przewodniczącym Konferencji Rektorów WSD Diecezjalnych i Zakonnych w Polsce, delegatem biskupa legnickiego ds. ochrony dzieci i młodzieży oraz penitencjarzem katedralnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast