Szkoły katolickie wysoko w rankingu

W najnowszym rankingu portalu Waszaedukacja.pl szkoły katolickie z naszej diecezji znalazły się naprawdę wysoko.

Znamy już wyniki ogólnopolskiego rankingu szkół podstawowych 2022 roku, który został zorganizowany przez portal WaszaEdukacja.pl.

Jest to zestawienie ponad 9 tys. szkół podstawowych z całej Polski. Ranking powstał jako zestawienie punktów, które szkoła mogła uzyskać za m.in. wyniki z egzaminów ósmoklasistów oraz osiągnięcia z olimpiad przedmiotowych.

I tak w Bolesławcu najlepszą podstawówką jest Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego, która też w tym naszym minikatolickim rankingu jest też najlepszą szkołą tego typu w naszej diecezji.

Najwyżej w zestawieniu szkół z Legnicy znalazła się placówka prowadzona przez Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych, czyli franciszkanów – Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka w Legnicy. Drugą legnicką szkołą podstawową w tym rankingu została druga katolicka szkoła z tego miasta – Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Rodziny. Trzecią legnicką podstawówką w tym rankingu jest w tym roku Szkoła Podstawowa nr 16 im. Kornela Makuszyńskiego.

– Zwracamy bardzo baczną uwagę na poziom nauki i wykształcenia naszych uczniów, ale to co charakteryzuje nasz sposób podejścia do edukacji, to stawianie na wartości i kształtowanie człowieka bogatego nie tylko w wiedzę, ale przede wszystkim w wartości i relacje międzyludzkie – mówi o. Andrzej Łaniecki OFMConv., dyrektor placówki.

W Jeleniej Górze najwięcej punktów w rankingu zdobyła zaś katolicka Szkoła Podstawowa U św. Pankracego, która wyprzedziła Szkołę Podstawową nr 11 im. Fryderyka Chopina.

Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio z Lubina również znalazła się w rankingu, zajmując trzecią lokatę spośród lubińskich szkół podstawowych.

Ranking szkół jest zestawieniem bardzo wybiórczym, ponieważ najważniejszymi danymi, które podlegają zestawieniu są wyniki w konkursach i olimpiadach. Po drugie różnice w zajętych miejscach mogą być spore, jak chociażby w przypadku szkół w Jeleniej Górze. „Pankracy” zajął miejsce 853 a „Chopin” 1039, chociaż różnica punktowa pomiędzy nimi była mniej niż dwupunktowa - 59.114 pkt i 57.708 pkt.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..