Nowy numer 32/2022 Archiwum

Nawet kropeczki mają sens

Laureaci etapu diecezjalnego okazali się ekspertami od Księgi Jeremiasza i listów św. Piotra. Teraz przed nimi zmagania w skali ogólnopolskiej.

Do Niepokalanowa pojedzie także, a może przede wszystkim, ścinawianin Piotr Musielak. Chłopak przyznaje, że Pismo Święte bierze do ręki regularnie.

– Staram się czytać je codzienne. Mam ustalony schemat. Udział w konkursie był okazją do częstszego sięgnięcia do wspomnianych ksiąg. Możemy z uśmiechem powiedzieć, że mój wynik potwierdza, że opłaca się często sięgać po Pismo Święte. Ale myślę, że w ogóle opłaca się to robić. Jest to bardzo piękna księga. Ma mnóstwo walorów artystycznych, językowych, mądrościowych. Mówię o tym, ponieważ jest to przede wszystkim księga natchniona, księga dana nam przez Boga, ale nawet ateiści zauważają, że jest niezwykle piękna. Dla mnie jest ogromnie ciekawa. Można tam znaleźć niezliczoną ilość fascynujących rzeczy. Po prostu zachwyca mnie wszystkimi walorami piękna, jakie w sobie zawiera – mówił Piotr Musielak.

Nad całością konkursu czuwała Angelika Szewczyk, koordynatorka diecezjalnego oddziału Civitas Christiana. Przyznaje, że Pismo Święte ciągle pozostaje wyznacznikiem wszelkiego pomyślnego wybierania odpowiedniej drogi życiowej.

– Zwłaszcza dla młodych ludzi, dlatego proponujemy taki konkurs osobom młodym. Chcemy zachęcać do częstszego sięgania po Biblię. A konkurs mobilizuje do poszukiwania tych najmniejszych kropeczek, przecinków, niuansów literowych, słownych, fonetycznych, znaczeniowych. Kiedy księgi te były tworzone, każde słowo miało znaczenie, każda przerwa, przecinek. Ich rozumienie staje się więc kluczem do rozumienia Pisma Świętego. Wybraliśmy formę konkursową i mamy nadzieję, że motywuje to do zagłębienia się w lekturę Pisma Świętego – mówi Angelika Szewczyk.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama