Legnica. Pamiętali o św. Janie Pawle II

Rocznica śmierci papieża Polaka została uczczona w tej parafii koncertem religijno-patriotycznym.

W sobotę 2 kwietnia w parafii pw. św. Tadeusza Apostoła w Legnicy odbył się koncert zespołu The Wellness Sound pt.: "Pamiętamy - Dla Ciebie wolna i rozważna Polsko" z okazji 17. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II".

Legnica. Pamiętali o św. Janie Pawle II   W trakcie koncertu wyświetlana była animacja traktująca o historii Polski oraz biografii Karola Wojtyły. Jakub Zakrawacz /Foto Gość

- Co roku staramy się upamiętnić tę datę przez modlitwę i konferencję, a w tym roku również misterium - opowiada ks. Stanisław Araszczuk, proboszcz parafii. - Kiedy 2 kwietnia 2005 r. papież odchodził do Domu Ojca, gromadziliśmy się na wspólnej modlitwie w kaplicy św. o. Pio. To były trudne chwile, widzieliśmy, jak ciężko choruje i cierpi - kapłan wspomina ostatnie dni życia św. Jana Pawła II. - Delegacja z parafii wyruszyła do Rzymu. Miałem to szczęście, że mogłem modlić się przy ciele świętego - legnicki duszpasterz wspomina uroczystości pogrzebowe na Placu św. Piotra i w bazylice.

Legnica. Pamiętali o św. Janie Pawle II

Ks. Stanisław przypomina o ważnej rocznicy przypadającej w czerwcu. - W tym roku mija 25. lat od przyjazdu papieża do Legnicy - mówi. - Nie zapominamy, że to właśnie wtedy papież poświęcił kamień węgielny pod budowę naszego kościoła parafialnego - cieszy się ks. Araszczuk.

Legnica. Pamiętali o św. Janie Pawle II

W parafii w każdą środę w parafii pw. św. Tadeusza Apostoła w Legnicy odbywa się nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Modlitwa sprawowana jest przed relikwiami papieża Polaka, które w 2019 r. przywiózł tu abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski i były osobisty sekretarz Ojca Świętego.


Wydarzenia związane z 17. rocznicą śmierci św. Jana Pawła II odbywały się również w innych miejscach naszej diecezji, m.in. w bazylice mniejszej pw. Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze, gdzie wierni przybyli na Eucharystię i wspólne czuwanie. Warto wspomnieć, że w tym samym miejscu wierni gromadzą się na comiesięcznej wieczornicy ze św. Janem Pawłem II (w każdy 2. dzień miesiąca: Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa połączona z papieskimi rozważaniami).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..