Nowy numer 38/2023 Archiwum

Caritas. Wsparcie żywieniowe dla uchodźców

Legnicka Caritas dysponuje 1500 pakietami żywnościowymi dla uchodźców.

Caritas Diecezji Legnickiej ciągle zaprasza do zgłaszania rodzin uchodźców do programu FEAD. Dzięki uzgodnieniom z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, uchodźcy mogą korzystać ze wsparcia programu FEAD w ramach uproszczonej procedury. Takiej, w której otrzymujący wsparcie nie musi legitymować się np. wysokością dochodów.

- Trzeba się zgłosić do parafii albo do miejscowego ośrodka pomocy społecznej. Te instytucje zgłaszają się do nas i otrzymują odpowiednią ilość paczek żywnościowych. Dlatego zapraszamy również osoby odpowiedzialne, czyli proboszczów i odpowiednich urzędników do kontaktu z Caritasem. Na dzisiaj rozdaliśmy około 200 pakietów. Łącznie do naszej dyspozycji pozostaje więc około 1300. Dlatego zapraszamy - mówi Łukasz Żygadło z Caritas Diecezji Legnickiej. - Uproszczona procedura dla obywateli ukraińskich obowiązuje tylko tych, którzy przekroczyli granicę po 24 lutego. Polakom, którym już teraz pomagamy, nadal będziemy przekazywali pomoc, ponieważ dla uchodźców jest przeznaczona nadwyżka żywności. Nikt więc na tym nie straci - podkreśla Łukasz Żygadło.

Wszystkie dokumenty obowiązujące w programie dostępne są na stronie Caritas Diecezji Legnickiej: https://caritaslegnica.pl/program-fead/fead-2021-2022/

W razie dodatkowych pytań: tel. (+48) 76 724 43 00 bądź e-mail: kontakt@caritaslegnica.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast