W ramach corocznej akcji można było poznać sposoby radzenia sobie z depresją.
Trzeci Tydzień Walki z Depresją odbywał się od 21 do 27 lutego. – Wydarzenie to w poprzednich latach cieszyło się dużym zainteresowaniem, dlatego zdecydowaliśmy się je kontynuować – mówi Anna Migalska z Centrum Formacji Rodziny im. św. Jana Pawła II w Lubinie.
W ramach III TWzD odbyły się wykłady: „Rozwód? Nie, dziękuję! Jak przetrwać kryzys w relacji i wyciągnąć z niego to, co najlepsze?”, „Równowaga cyfrowa. Jak technologie i tempo życia wpływają na nasze samopoczucie?” oraz te poświęcone mobbingowi czy komunikacji z trudną młodzieżą. Całość materiału dostępna jest na kanale YouTube: W depresji nie jesteś sam.
Znalazły się tam również rozmowy o wypaleniu zawodowym, depresji poporodowej czy walce o życie dziecka. – Depresja ma wiele twarzy i składają się na nią różne czynniki – mówiła terapeutka Edyta Rząsa w trakcie rozmowy z dziennikarką Elżbietą Osowicz. – Grozi każdemu. Wszystko jednak zależy od tego, w jakie zasoby zostaliśmy wyposażeni w ciągu naszego życia, by radzić sobie z różnymi czynnikami mogącymi do niej doprowadzić – mówiła specjalistka.
W organizację akcji zapoczątkowanej przez CFR Lubin, po raz drugi włączyło się Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, które specjalnie na tę okazję przygotowało produkcję filmową. Na „List” (również w całości dostępny na YT) składa się pięć prawdziwych historii ludzi, którzy nie potrafili poradzić sobie z otaczającą ich rzeczywistością. W role bohaterów wcielili się wolontariusze stowarzyszenia, wychowankowie ZPiSdN w Głogowie i uczniowie tamtejszej SP nr 9.
Przy okazji III TWzD można było otrzymać również pomoc indywidualną. – Wszystkie nasze bezpłatne konsultacje (w tym roku było ich aż sto), szybko się rozeszły – mówi A. Migalska.
Partnerem III Tygodnia Walki z Depresją był KGHM Polska Miedź S.A.
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się