Królowie wzywają!

Tutaj na pewno odbędą się Orszaki Trzech Króli.

W tym roku po raz pierwszy w historii Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Kamiennej Góry. Organizatorzy na początek zapraszają na Msze Święte (kościół pw. NSPJ godz. 11.30, kościół pw. Matki Bożej Różańcowej oraz pw. św. Piotra i Pawła godz. 12.00), by o godzinie 13.00 ruszyć z pochodami z tych kościołów w kierunku kamiennogórskiego Rynku. Pokłon Króli zaplanowano na godz. 13.30 a o godz. 15.00 zagra zespół Pectus.

Kolejny raz przejdzie za to Karkonoski Orszak Trzech Króli, w którym udział zadeklarował biskup legnicki Andrzej Siemieniewski. Wydarzenie rozpocznie się Eucharystią w jeleniogórskiej bazylice mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego o godzinie 12.00. Orszak ruszy ok. godziny 13.00.

Do Orszaku w Chobieni zapraszamy na godzinę 12.00.

Rząsiny - Godzin 11.45 - procesyjne wejście do kościoła i Eucharystia. Po niej Orszak przejdzie przez miejscowość aż do placu "u Bodzia".

Do Bogatyni zapraszamy na godzinę 12.00, na Mszę Świętą do kościoła pw. św. M. M. Kolbego. Po niej orszak przejdzie ulicami Zesłańców Sybiru oraz Chopina do Parku Jana Pawła II, gdzie połączy się z orszakiem z parafii pw. św. Piotra i Pawła.

W Prochowicach wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.00 a następnie wyruszy orszak z kościoła i dotrze do szopki Bożego Narodzenia przy Urzędzie Gminy.

Nowogrodziec - ruszamy po Mszy św. o godz. 11.00 z kościoła parafialnego w kierunku Rynku, aby tam wraz z Mędrcami ze Wschodu oddać cześć Bożej Dziecinie.

W Karpaczu pochód wyruszy po Mszy św. w kościele parafialnym o godz. 12.00.

Świeradów-Zdrój - pochód wyruszy z kościoła pw. św. Józefa po Mszy św. o godz. 12.00.

W Lubinie spotykamy się na Rynku o godzinie 12.30 by wyruszyć do hali RCS i tam o godzinie 13.00 rozpocząć wspólne kolędowanie Dzieciątku Jezus.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..