Nowy numer 29/2021 Archiwum

Spotkanie z duszpasterstwem powołań przejdź do galerii

Za nami ostatnie spotkanie z DRP, przed nami wakacyjny obóz powołaniowy.

W Legnicy odbyło się nietypowe spotkanie w ramach inicjatywy DRP, tłumaczonej jako skrót od hasła: "Dobrze rozeznaj powołanie". Przypomnijmy tylko pokrótce, że przez cały kończący się rok akademicki, raz w miesiącu, wychowawcy legnickiego seminarium duchownego wybierali się w góry z chłopakami - uczniami szkoły średniej. Każde takie wyjście było oczywiście okazją do aktywnego spędzenia soboty, ale także możliwością rozmowy z księżmi, np. o odkrywaniu powołania.

Ostatnie zostało pomyślane jako wydarzenie stacjonarne. Uczestnicy DRP zostali ugoszczeni w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Legnickiej. Były modlitwa, Eucharystia, spotkanie w grupie z klerykami, a na zakończenie - grill.

Jednak nie jest to zakończenie "sezonu powołaniowego". Otóż w mury WSD wraca wakacyjny obóz powołaniowy. Odbędzie się on w Wyższym Seminarium Duchownym w Legnicy w terminie 28 czerwca - 2 lipca.

Uczestnicy zostaną zakwaterowani w budynku seminarium przy ul. Jana Pawła II nr 1, a obóz będzie miał charakter formacyjno-wypoczynkowy (modlitwa, szkoła liturgii, spotkania w grupach, sport, wyjazdy rekreacyjne).

Zapisy do 23 czerwca u ojca duchownego WSD ks. Tomasza: tel. 880 644 402 lub (76) 724 41 25, mail: metelica86@gmail.com.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama