Nowy numer 22/2023 Archiwum

Złotoryja. Spotkanie pielgrzymkowe przejdź do galerii

Grupa nr 3 znowu się spotkała, a życie samo przyniosło wyjątkową intencję do modlitwy.

Grupa nr 3 Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę za swojego patrona ma św. Józefa. Dlatego w Roku Świętego Józefa każdego 19. dnia miesiąca (ponieważ 19 marca jest uroczystość tego świętego) spotyka się w innej parafii na terenie swojej grupy tj. dekanatów Bolesławiec Wschód, Zachód, Nowogrodziec, Chojnów i Złotoryja.

W maju miejscem spotkania była Złotoryja a konkretnie - jej dwa kościoły. Około godziny 17.00 sprzed kościoła pw. Narodzenia NMP wyruszyła kilkudziesięcioosobowa piesza pielgrzymka do kościoła pw. św. Józefa. Ta druga świątynia jest kościołem stacyjnym tj. za odwiedzenie jej i zmówienie określonych modlitw w trwającym Roku św. Józefa możemy zyskiwać odpusty.

W drogę do świątyni znajdującej "na Kopaczu" wybrali się nie tylko "starzy trójkowicze", czyli osoby chodzące w sierpniu z Legnicy na Jasną Górę, ale także wierni z parafii pw. Narodzenia NMP, którzy nigdy nie byli na pieszej pielgrzymce. - Na pielgrzymki to do tej pory tylko jeździłam autokarem np. do Częstochowy czy do Krzeszowa. Idę po raz pierwszy, a dałam się namówić księdzu Dawidowi, naszemu wikaremu. Ogłaszał i w końcu zachęcił - śmieją się uczestniczki.

W kościele pw. św. Józefa grupa nr 3 modliła się na Eucharystii. Jedną z intencji przyniosło samo życie. - Będziemy się modlić za wieloletniego pielgrzyma, twórcę i prekursora pielgrzymek na Dolnym Śląsku, ks. Stanisława Orzechowskiego który dzisiaj odszedł do Domu Ojca - mówił ks. Krzysztof Czyż, proboszcz miejsca.

Homilię wygłosił gość, ks. Adam Bogdała, wikariusz parafii katedralnej i były przewodnik grupy nr 1. Kapłan wskazał na świętego Józefa jako kontemplatyka, czyli człowieka, który patrzył na świat oczami Boga.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast