Nowy numer 37/2021 Archiwum

Pierwsi Rycerze św. Jana Pawła II przejdź do galerii

Ta Niedziela Miłosierdzia przejdzie do historii pijarskiej parafii w Jeleniej Górze-Cieplicach.

W Niedzielę Miłosierdzia w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze-Cieplicach postać św. Jana Pawła II była odmieniana przez wiele przypadków. Powodem tego było święto Miłosierdzia Bożego, które tak mocno jest związane z osobą Papieża Polaka. Dlatego właśnie ten dzień wybrano na wniesienie do kościoła parafialnego relikwii świętego Jana Pawła II.

Fizycznie dokonał tego Krzysztof Wąsowski, Generał Zakonu Rycerzy Jana Pawła II w Polsce. Jego obecność w Jeleniej Górze-Cieplicach związana była z powołaniem w tym miejscu Chorągwi św. Jana Chrzciciela Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Przystąpiło do niego 11 "zacnych Braci", jak do siebie teraz będą się zwracali, a także jednego nastoletniego kandydata.

Liturgii Eucharystii przewodniczył prowincjał o. Mateusz Pindelski, prowincjał polskiej prowincji zakonu pijarów. On w homilii zwracał uwagę na niezwykłość pontyfikatu św. Jana Pawła II, który w zadziwiający sposób był przesiąknięty Bożym Miłosierdziem.

Zwieńczeniem "papieskiej niedzieli" w cieplickiej wspólnocie było odsłonięcie oraz poświęcenie dwóch obrazów. Oba są autorstwa Andrzeja Boja Wojtowicza. Pierwszy przedstawia portret św. Jana Pawła II. Drugi św. Józefa Kalasancjusza, założyciela zakonu pijarów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama