Nowy numer 16/2021 Archiwum

"Godzina Święta" coraz bardziej popularna

Wierni rezygnują z części snu, by współodczuwać z Chrystusem.

W nocy z 4 na 5 marca od godz. 23 do 24 odbyła się w legnickiej katedrze "Godzina Święta”.

Wierni przybyli do katedry po raz siódmy z rzędu, by odbyć comiesięczne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem i towarzyszyć Jezusowi w trakcie trudnych chwil, w których został całkiem sam.  

„Godzina Święta” coraz bardziej popularna

Zarówno późna godzina, panujący półmrok, muzyka, jak i rozważania kapłana (tej nocy prowadził je ks. Robert Kristman, proboszcz katedry) mają pomagać w lepszym zrozumieniu męki Pańskiej.

„Godzina Święta” coraz bardziej popularna

"Godzina Święta" jest czuwaniem z Chrystusem podczas jego duchowej męki w Ogrodzie Oliwnym od 23.00 do 24.00 z czwartku na piątek. O odprawianie "Godziny Świętej” prosił sam Jezus podczas objawień św. Marii Małgorzacie Alacoque. O nabożeństwie wspominała również w swoim "Dzienniczku" św. Siostra Faustyna, która czuwała w nocy nawet pomimo choroby.

„Godzina Święta” coraz bardziej popularna

Początków nabożeństwa w głównym kościele diecezji możemy upatrywać w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to legnicką katedrę odwiedziła monstrancja „Królowa Pokoju” z Medjugoria. W trakcje jej pobytu w świątyni została zapoczątkowana nocna adoracja, która doczekała się kontynuacji w I czwartki miesiąca. Regularne czuwania rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku  Spotkanie zostało zorganizowane więc już po raz siódmy z rzędu. Warto podkreślić, że comiesięczne wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem wiernych.

Nocne czuwanie w legnickiej katedrze w ramach "Godziny Świętej” organizowane jest w każdy I czwartek miesiąca od godz. 23 do godz. 24.    

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama