Ruszyli z modlitwą za księży

Pierwsze spotkanie modlitewne w Roku św. Józefa już za nami.

Ponad 20 osób przyszło na pierwszą adorację Najświętszego Sakramentu powiązaną z modlitwą za księży z diecezji legnickiej.

Odbyła się ona w kościele św. Józefa Opiekuna Zbawiciela w Legnicy, ponieważ właśnie rozpoczął się w Kościele rok poświęcony temu właśnie świętemu.

Dla kilku osób z parafii była to okazja do modlitwy za przyczyną Oblubieńca NMP. Zwrócili się z taką propozycją do proboszcza miejsca i prawie od razu ustalono, że ruszą ze stałą modlitwą za księży z diecezji legnickiej.

- Odkąd zostałem proboszczem w parafii pw. św. Józefa Opiekuna Zbawiciela w Legnicy, zaczęliśmy regularnie, co piątek, modlić się na specjalnym nabożeństwie poświęconym naszemu patronowi. Modlimy się przed Najświętszym Sakramentem litanią, poświęcając losy naszej parafii, miasta i Kościoła św. Józefowi. Ale teraz chcemy przeżywać ten rok w sposób szczególnie "józefowy". Mamy kilka pomysłów - mówi ks. Daniel Gołębiowski, proboszcz miejsca.

- Jednym z nich będzie modlitwa każdego 19. dnia miesiąca (19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP - red.) w intencji mężczyzn. Tych z naszej parafii, w różnych wieku. Chcemy wypraszać dla nich opiekę św. Józefa. Dodatkowo chcemy w każdą pierwszą sobotę miesiąca adorować Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem. Będziemy modlić się za kapłanów. Jesteśmy jedynym legnickim kościołem poświęconym św. Józefowi, więc będziemy modlić się szczególnie za kapłanów pracujących w Legnicy, ale ponieważ św. Józef to współpatron naszej diecezji, pomodlimy się za wszystkich jej księży. Chcemy wypraszać wierność powołaniu - dodaje proboszcz.

I tak już 2 stycznia o godz. 17 w kościele pw. św. Józefa Opiekuna Zbawiciela rozpoczęła się pierwsza adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której modlono się za kapłanów. Kolejna - już w pierwszą sobotę lutego o tej samej godzinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..