Nowy numer 38/2023 Archiwum

Zakończenie konkursu "Opowiem ci o górniku"

Piątkowa gala stanowiła zwieńczenie wysiłków młodych literatów.

W piątek 11 grudnia odbyła się gala online, będąca podsumowaniem konkursu literackiego „Opowiem Ci o górniku”.

W ramach niego dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych przez cały listopad przesyłały swoje prace, w których opisywały ciężki i niebezpieczny fach swoich bliskich.  

- Tradycja górnicza jest mi bardzo bliska i towarzyszyła mi przez całe moje życie. Moje imię zobowiązuje mnie do wyrażania szacunku, podziwu i uznania dla pracy każdego górnika – tłumaczyła Barbara Krzywulicz, dyrektor Powiatowego Centrum Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doskonalenia Nauczycieli w Głogowie. - To ogromna zasługa rodziców i opiekunów – mówił o pracach Bogdan Godlewski, dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach.

Wyżej wymienione placówki wraz z Powiatowym Ośrodkiem Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach oraz tamtejszą Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną, włączyły się w promowanie kultu lokalnych bohaterów w ramach zapoczątkowanego w ubiegłym roku konkursu „Opowiem ci o górniku”.

Zadaniem piszących było stworzenie pracy literackiej do 4 stron A4. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. − W trakcie czytania prac nieraz zakręciła się w moim oku łza – mówiła w trakcie gali B. Krzywulicz.

W kategorii klasy IV-VIII najlepsi byli: I miejsce: Anna Waligóra (SP nr 13 w Głogowie); II miejsce: Urszula Gruszka (SP nr 14 w Głogowie); III miejsce: Paweł Tuczyński (SP w Jerzmanowej). W kategorii szkoły ponadpodstawowe jury przyznało I miejsce Annie Józków (I LO w Głogowie) oraz III Mai Sądkiewicz (I LO w Głogowie).

Do twórców trafiły nagrody rzeczowe w postaci m.in. aparatów fotograficznych i słuchawek, których sponsorem była Fundacja Santander Polska S.A. przy współpracy z wolontariuszami  oddziału II w Polkowicach. 

Najciekawsze fragmentu młodych literatów przedstawimy w Gościu Legnickim nr 51.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast