Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Przedwojów. Pojechali na dożynki na Jasnej Górze

To była pierwsza wyprawa mieszkańców na ogólnopolskie dożynki na Jasnej Górze.

Wspólnota Przedwojowa, małej wioski należącej do parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze, po raz pierwszy w swojej historii, przez swoich przedstawicieli, uczestniczyła w Ogólnopolskich Dożynkach na Jasnej Górze. Nie było to łatwe z powodu pandemii koronawirusa, niemniej pomysł wart był zachodu. Uczestnicy obchodów uzyskali konieczne pozwolenia oraz przepustki, co nie było łatwe, i w grupie kilkunastu osób zaangażowanych w przygotowanie wieńca dożynkowego udali się na to wyjątkowe wydarzenie dziękczynienia za plony.

Wieniec powstawał kilka tygodni. Grupa związana z Sołectwem Wsi Przedwojów, przy wsparciu finansowym powiatu kamiennogórskiego stworzyła małe arcydzieło w podziękowaniu Bogu za tegoroczne plony. Pragnieniem twórców było podzielenie się owocami swojej pracy z szerszym gronem i ostatecznie zrealizowano marzenie pielgrzymki na Ogólnopolskie podziękowanie za plony w Częstochowie na Jasnej Górze.

Uczestnicy pielgrzymki nie spodziewali się, że przy ich wieńcu zatrzyma się prezydent Andrzej Duda. To była taka mała nagroda za trud i poświęcenie. Sołtys Adam Groń bardzo się cieszy, że społeczność Przedwojowa pomimo pandemii mocno angażuje się w każde działanie na rzecz dobra wspólnego. Podziękowanie kieruje on do tych, którzy nigdy nie odmówią bezinteresownego włączenia się w prace dla mieszkańców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy