Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rekolekcje online z diecezji legnickiej #5

Ks. Janusz Diament: "Dla kapłanów to też jest trudne. Żyjemy samotnie, a ze spotkań z Wami czerpaliśmy radość i siły".

W ramach naszego cyklu wyszukujemy duchownych z diecezji legnickiej, którzy nagrywają dla wiernych rekolekcje w wersji online.

Dziś trafiliśmy na ks. Janusza Diamenta z kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, który pragnie pozostawać blisko swoich parafian.

Ks. Janusz rozpoczął od prowadzenia codziennych rozważań Pisma Świętego („Głębia Słowa Bożego w czasie zarazy”). Zdążył również nagrać wirtualny spacer wokół jeleniogórskiego kościoła.

– To były wspólne chwile spędzone na modlitwie. Przy okazji mogłem pokazać osobom spoza parafii, jak prezentuje się nasz kościół z zewnątrz. Świątynia jest otoczona parkiem, więc obecnie wszyscy mają do niej utrudniony dostęp – tłumaczy ks. Janusz.    

Wspólny spacer w czasie zarazy
Kościół Łaski Jelenia Góra

Kapłan przeznaczył na Wielki Tydzień specjalny cykl, nazwany „#wezswojkrzyz w #epiczasie”. Pięciodniowe rekolekcje mają pomóc słuchaczom w jeszcze lepszym przygotowaniu się na  najważniejsze dni w roku liturgicznym , a przy tym podnieść na duchu osoby samotne – Swój krzyż dźwigamy codziennie. Krzyżem jest również życie w kwarantannie, w której wielu nie potrafi się odnaleźć. Swoimi katechezami postaram się im w tym pomóc. Nie zabraknie również duchowego wprowadzenia w Triduum Paschalne – mówi kapłan.

#wezswojkrzyz w #epiczasie epizod I
Kościół Łaski Jelenia Góra

Ks. Janusz chce przekazać wiernym, że nie są pozostawieni sami sobie  – W tych ciężkich chwilach, pragnę wesprzeć Was dobrym słowem. Wiedzcie, że dla kapłanów to też jest trudne. Żyjemy samotnie, a ze spotkań z Wami czerpaliśmy radość i siły. Wy do nas przychodziliście, a teraz to my przychodzimy do Was! – dodaje duchowny.

Wszystkie części rekolekcji ks. Janusza Diamenta można odnaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama