Nowy numer 29/2021 Archiwum

Orszaki już w poniedziałek!

"Cuda, cuda ogłaszają" - pod takim hasłem w kilkunastu miejscach w diecezji legnickiej przejdą w tym roku Orszaki Trzech Króli.

W poniedziałek 6 stycznia będziemy świętować Objawienie Pańskie. Nową i wcale nie świecką tradycją tego dnia jest uczestnictwo w wielkich i barwnych pochodach-jasełkach. W diecezji legnickiej orszaki odbędą się w następujących miejscowościach: Bogatyni, Bolesławcu, Chobieni, Chocianowie, Chojnowie, Giebułtowie, Jaworze, Jeleniej Górze, Jeżowie Sudeckim, Karpaczu, Legnicy, Legnickim Polu, Lubaniu, Lubawce, Lubinie, Lwówku Śląskim, Męcince, Nowogrodźcu, Olszynie, Osiecznicy, Pieńsku, Polkowicach, Prochowicach, Rząsinach, Świeradowie-Zdroju i Wojcieszowie.

Co ciekawe, w Legnicy - co oficjalnie przyznają organizatorzy, a więc Diecezjalne Centrum Edukacyjne, Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli oraz parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski - do Bożej Dzieciny wędruje nie trzech, ale aż czterech królów. - Oprócz znanych trzech w Legnicy idzie z nami jeszcze książę Henryk II Pobożny. To taka nasza tradycja. Idziemy też z przypomnieniem o potrzebie pięknego świętowania Dnia Pańskiego. Zapraszam wszystkich do legnickiej katedry na Eucharystię na godz. 13. Po niej, czyli o godz. 14, ruszymy sprzed katedry, by dotrzeć do kościoła Maryi Panny, potem obok Zamku, by na końcu spotkać się w kościele ojców franciszkanów na wspólnym kolędowaniu - mówi ks. Bogusław Drożdż, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy.

Zapraszamy na nasze relacje z orszaków na stronie: legnica.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Polecane filmy