Nowy numer 38/2023 Archiwum

Startuje Chrześcijański Klub Filmowy

Już w sobotę 7 grudnia w Legnicy rusza "kino z przesłaniem". Przyjdź a zobaczysz naprawdę dobre filmy.

Grupa pasjonatów kina, a zarazem ludzi szukających dróg do pogłębiania swojej wiary, zaprasza wszystkich do cyklicznych spotkań z filmami, które stawiają na sens i przesłanie. Prezentowane filmy będą wywoływać różne emocje, ale na pewno zmuszą do refleksji na temat przesłania, które nie zawsze jest widoczne na pierwszy rzut oka. Inicjatywa będzie nosiła nazwę Chrześcijański Klub Filmowy.

W sobotę 7 grudnia w o 14.00 w Kinie Piast odbędzie się projekcja filmu „Chleb z nieba” (2008). Opowiada on o dwójce bezdomnych we Włoszech. Ich życie zmienia się w momencie, w którym znajdują na śmietniku porzucone dziecko. Sęk jednak w tym, że... nie wszyscy to dziecko widzą.

Organizatorzy zachęcają do tego, by pojawić się w sali kina już o 13.40. Wprowadzeniem do seansu zajmie się bowiem ks. Robert Kristman, proboszcz legnickiej parafii katedralnej. Po projekcji będzie cza na dyskusję, na której bardzo założycielom klubu zależy. Każdy chętny będzie mógł zabrać głos i podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat obejrzanej produkcji.

Koszt biletu wynosi 13 zł. Następnym punktem w programie klubu będzie kanadyjski fim „Józef i Maryja”, na który organizatorzy zapraszają na sobotę 28 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast