Nowy numer 49/2020 Archiwum

Być jak Matka Boża

Już 8 grudnia w diecezji legnickiej przybędzie niewolników Maryi, a wszystko to za sprawą zawierzenia się Jezusowi przez Jej ręce.

W sanktuarium św. Jacka w Legnicy przygotowania zgromadziły ponad 30 osób, nie tylko z tej parafii, ale także spoza miasta. − O akcie oddania się Jezusowi przez Maryję dowiedziałam się od koleżanki. W Bolesławcu jest taka możliwość, ale będzie się to odbywało indywidualnie. Tutaj w Legnicy powstała grupa i pomyślałam, że zobaczę, jak to będzie. Nie wiedziałam, że będzie aż tyle przygotowań, że będzie to tak intensywne. Jednak mimo zaskoczenia, bardzo się z tego ucieszyłam. Dzięki temu, co już usłyszałam, myślę, że moja decyzja będzie jeszcze bardziej świadoma i wolna − mówi Agnieszka z Bolesławca.

Uczestnicy mówią, że ofiarowanie się Jezusowi jest dla nich nadzieją na pogłębienie wiary. − Przed rokiem zostałem uzdrowiony z alkoholizmu przez Pana Jezusa. Zaraz po uzdrowieniu był oczywiście czas takiego prostego zachwytu nad miłością Boga, ale moje pragnienie ofiarowania się Jezusowi przez Maryję wynika już z głębszej, nie tylko emocjonalnej wiary. Chcę się ofiarować, by nie zatrzymywać się na tym etapie, ale chcę wchodzić głębiej i głębiej. Już przed rokiem się nad tym zastanawiałem, ale nieco się spóźniłem z terminem. Nie stało się jednak nic złego, bo przez ten rok moja decyzja jest na pewno jeszcze bardziej dojrzała i pewna – mówi Jacek Synowiec z Legnicy.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama