Nowy numer 50/2019 Archiwum

Ks. Władysław Jóźków odszedł do Pana

(Aktualizacja) Nad ranem otrzymaliśmy smutną wiadomość o śmierci kapłana.

Ksiądz prałat Władysław Jóźków, kapłan niezwykle zasłużony dla Legnicy, odszedł do Pana. Przeżył 86 lat, z czego aż 61 w kapłaństwie.

Ks. prałat urodził się w Chorostkowie (ob. Ukraina) w 1933 roku. Święcenia prezbiteratu przyjął w 1958 r. w archikatedrze wrocławskiej. Pracował w Żarach, Legnicy i Wierzbicach. Od 1970 r. już na stałe w legnickiej parafii pw. Trójcy Świętej jako wikariusz oraz proboszcz, a obecnie rezydent. Przez lata służył m.in. sybirakom oraz ludziom pracy. W 2010 r. otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie!


W czwartek 14 listopada br. o godz. 17.30  wprowadzenie ciała do kościoła pw. Świętej Trójcy w Legnicy, godz. 18.00 Msza żałobna pod przewodnictwem Biskupa Seniora Stefana Cichego; po Mszy św. czuwanie modlitewne przy zmarłym do godz. 22.00.

W piątek 15 listopada br. o godz. 11.30 oficjalne pożegnania i przemówienia w kościele pw. Świętej Trójcy w Legnicy,  godz. 12.00 Msza święta pogrzebowa i obrzędy ostatniego pożegnania pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego; po Mszy św. przejście w kondukcie żałobnym na Cmentarz Komunalny w Legnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama